Всички медалисти от деветия ден на Олимпиадата
Юсейн Болт с олимпийски рекорд на 100 метра
Видяна: 1|
Коментари: 0
  • Най-четени
  • Най-коментирани

Топ предложения


  • 0
    0
В Уелс започна изработката на медалите за Олимпиадата 2012
Снимка: БГНЕС
Всички медалисти от деветия ден (5 август) на олимпийските игри в Лондон - 23 финала:

спортна стрелба, 50 метра пистолет (мъже):
1. Джонго Джин (Република Корея) - 662.0 точки (562 точки в квалификациите и 100.0 точки във финала)
2. Юн Не Чой (Република Корея) - 661.5 (569 и 92.5)
3. Чжъвей Ван (Китай) - 658.6 (566 и 92.6)

лека атлетика, маратон (жени):
1. Тики Гелана (Етиопия) - 2:23:07 часа
2. Приска Джепту (Кения) - 2:23:12
3. Татяна Петрова Архипова (Русия) - 2:23:29

бадминтон, сингъл (мъже):
1. Лин Дан (Китай)
2. Чон Вей Ли (Малайзия)
3. Чън Лун (Китай)

бадминтон, двойки мъже:
1. Цай Юн и Фу Хайфън (Китай)
2. Матиас Бое и Карстен Могенсен (Дания)
3. Чун Джае-Сун и Ли Йон-дае (Република Корея)

ветроходство, клас "Звезда" (мъже):
1. Фредрик Лооф и Макс Салминен (Швеция) - 32 наказателни точки
2. Иън Пърси и Андрю Симпсън (Великобритания) - 34
3. Роберт Шайд и Бруно Прада (Бразилия) - 40

ветроходство, клас "Фин" (мъже):
1. Бен Ейнсли (Великобритания) - 46 наказателни точки
2. Йонас Хог-Кристенсен (Норвегия) - 46
3. Жонатан Лобер (Франция) - 49

спортна гимнастика, финал земя (мъже):
1. Цзоу Кай (Китай) - 15.933 точки
2. Кохей Учимура (Япония) - 15.800
3. Денис Аблязин (Русия) - 15.800

спортна гимнастика, финал прескок (жени):
1. Сандра Избаша (Румъния) - 15,191 точки
2. Маккайла Марони (САЩ) - 15,083
3. Мария Пасека (Русия) - 15,050

спортна гимнастика, кон с гривни (мъже):
1. Кристиан Берки (Унгария) - 16.066 точки
2. Луис Смит (Великобритания) - 16.066
3. Макс Уитлок (Великобритания) - 15.600

тенис, единично (мъже):
1. Анди Мъри (Великобритания)
2. Роджър Федерер (Швейцария)
3. Хуан Мартин дел Потро (Аржентина)

тенис, двойки жени:
1. Серина Уилямс и Винъс Уилямс (САЩ)
2. Андреа Хлавачкова и Луцие Храдецка (Чехия)
3. Мария Кириленко и Надя Петрова (Русия)

тенис, смесени двойки:
1. Макс Мирний и Виктория Азаренка (Беларус)
2. Анди Мъри и Лора Робсън (Великобритания)
3. Майк Брайън и Лиза Реймънд (САЩ)

вдигане на тежести, категория до 75 килограма (жени):
1. Чжо Лулу (Китай) - 333 килограма двубой, нов световен рекорд (146 килограма в изхвърлянето и 187 килограма в изтласкването)
2. Татяна Каширина (Русия) - 332 кг (151 килограма, нов световен рекорд в изхвърлянето, и 181 килограма в изтласкването)
3. Хрипсиме Хуршудян (Армения) - 294 кг (128+166)

колоездене на писта, омнуим (мъже):
1. Ласе Норман Хансен (Дания)
2. Бриан Кокар (Франция)
3. Едуард Кланси (Великобритания)

борба, класически стил, категория до 55 килограма:
1. Хамид Мохамад Сориан Рейханпур (Иран)
2. Ровшан Байрамов (Азербайджан)
3. Мингиян Семьонов (Русия) и Петер Модош (Унгария)

борба, класически стил до 74 кг:
1. Роман Влашов (Русия)
2. Арсен Юлфалакян (Армения)
3. Александър Казакевич (Литва) и Емин Ахмадов (Азербайджан)

скокове във вода от триметров трамплин (жени):
1. У Минся (Китай) - 414,00 точки
2. Се Цзъ (Китай) - 379,20
3. Лаура Санчес (Мексико) - 362,40

фехтовка, рапира отборно (мъже):
1. Италия
2. Япония
3. Германия

класиране троен скок (жени):
1. Олга Рипакова (Казахстан) - 14,98 метра
2. Катерине Ибаргуен (Колумбия) - 14,80
3. Олга Саладуха (Украйна) - 14,79

класиране във финал 400 метра бягане, жени:
1. Саня Ричардс-Рос (САЩ) - 49.55 секунди
2. Кристин Охуругу (Великобритания) - 49.70
3. Ди Ди Тротър (САЩ) - 49.72

класиране 3000 метра стипълчейз (мъже):
1. Eзекиел Кембой (Кения) - 8:18.56 минути
2. Maедин Мекиси-Бенабад (Франция) - 8:19.08
3. Aбел Кипроп Мутай (Кения) - 8:19.73

класиране от финала на 100 метра спринт:
1. Юсейн Болт (Ямайка) - 9.63, олимпийски рекорд
2. Йоан Блейк (Ямайка) - 9.75
3. Джъстин Гатлин (САЩ) - 9.79

класиране хвърляне на чук, мъже:
1. Кристиан Парс (Унгария) - 80.59 метра
2. Примос Козмус (Словения) - 79.36
3. Коджи Мурофуши (Япония) - 78.71
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Коментари (0)
  • Най-старите отгоре
  • Най-новите отгоре
Вашият коментар: